Konštruktér pre pneumatické riadenie

Dubnica nad Váhom

17. októbra 2019

Short Facts

  • Dubnica nad Váhom
    Dubnica nad Váhom, Slovensko
  • KUKA
    KUKA
  • Konštrukcia
    Konštrukcia
  • Trvalý pracovný pomer
    Trvalý pracovný pomer

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Použitie pneumatických systémov je v automobilovom priemysle veľmi rozsiahle. Vo zváracích linkách sa používa na uchytávanie komponentov pri zváraní, prípadne na jednoduché lineárne pohony.

Pracovníci oddelenia pneumatiky pripravujú technickú dokumentáciu, ktorá sa využíva v ďalších etapách tvorby zváracej linky. Medzi jednotlivé kroky patrí napríklad tvorba komponent listu, kde sú uvedené pneumatické komponenty, ktoré sú použité na jednotlivých pracoviskách, pracovný postup daných komponentov a jednoduchý náhľad. Na základe takejto dokumentácie nasleduje príprava ventilterminálov, ktoré slúžia na ovládanie pneumatických komponentov na pracovných stoloch, resp. manipulátoroch, ktoré prepravujú komponenty z pracoviska na pracovisko. Nasleduje príprava pneumatických plánov, pomocou ktorých pracovníci v montáži pozapájajú elektrické a pneumatické rozvody.

Do nášho tímu na oddelenie pneumatických plánov hľadáme nového kolegu/kolegyňu, ktorého/ktorej náplňou práce bude:

  • vytváranie plánov a prehľadov pre pneumatické riadenia výrobných a montážnych liniek podľa požiadaviek zákazníka
  • vytváranie všeobecných, technických dokumentácií v súvislosti s funkčnosťou výrobných a montážnych liniek (napr. plány médií, layouty, atď.)
  • komunikácia so zákazníkom a kolegami v Nemecku, resp. s inými medzinárodnými pobočkami spoločnosti
  • kontrola a dodržiavanie termínov vypracovania v pridelenej oblasti
  • pracovný systém podľa noriem ISO a podľa noriem definovaných zákazníkom (oblasť automotive)
  • znalosť FESTO FluidDraw, EPLAN výhodou

Zamestnanecké výhody, benefity

  • tvorivá práca v dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti s nemeckým zázemím
  • získavanie zaujímavých odborných skúseností
  • odborný a profesijný rast
  • kvartálne odmeny
  • trinásta mzda
  • flexibilný pracovný čas
  • príspevok na ubytovnie/cestovné
  • dochádzkový bonus
  • jazykové kurzy
  • kultúrne a športové podujatia

Požiadavky na zamestnanca

Vzdelanie v odbore

stredoškolské s maturitou / vysokoškolské I alebo II stupňa - strojárstvo/automotive

Jazykové znalosti

  • Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo
  • Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počítačové znalosti

AutoCAD - pokročilý

FESTO FluidDraw - pokročilý

CATIA - základy

MicroStation - základy

Eplan - základy

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • ovládanie programu FESTO FluidDraw výhodou
  • samostatnosť
  • analytické schopnosti
  • technické myslenie
  • ochota cestovať (práca vyžaduje občasné cestovanie do zahraničia)
  • dôslednosť
  • spoľahlivosť
  • schopnosť pracovať v tíme
  • dodržiavanie termínov
  • flexibilita

Vodičský preukaz

  • B

Počet rokov praxe

1-2 roky, pozícia je vhodná aj pre absolventa

Termín nástupu: Okamžite

Uchádzajte sa online