Vyberte si svoje miesto:

Štát

KMP 600-S diffDrive

Mobilní plošina KMP 600-S diffDrive od společnosti KUKA je s rychlostí až dva metry za sekundu nejen velmi rychlá, ale také splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost díky laserovým skenerům a rozpoznávání 3D objektů. Bezobslužný transportní systém tak zvedá průmyslovou intralogistiku na zcela novou úroveň.


Volnost pohybu díky AGV: Přeprava materiálů v dynamickém prostředí

Mobilní plošina KUKA KMP 600-S diffDrive otevírá nové možnosti a poskytuje větší pružnost pro intralogistiku výroby. Coby „Automated Guided Vehicle“ (AGV) poskytuje KMP 600-S diffDrive podporu s nosností až 600 kilogramů. Navíc umožňuje maximální volnost pohybu pro pracovníky, protože se obejde zcela bez ochranného oplocení. Laserové skenery namontované v přední a zadní části stroje poskytují maximální bezpečnost a umožňují vysoké rychlosti ve všech směrech, pokud to doby cyklu vyžadují.

 

Vozidlo umožňující spolupráci člověka s robotem (MRK) umožňuje různá a bezpečná nasazení v pracovním prostředí člověka 

Ať už jako průmyslové vozíky na dlouhé vzdálenosti, používané jako montážní systémy AGV nebo pro přepravu v potravinářském sektoru: AGV od společnosti KUKA přebírají mnoho úkolů.

Jaké výhody poskytuje AGV pro vnitropodnikovou logistiku?

AGV přepravují potřebné výrobky a suroviny ve správný čas na správné místo. Přebírají fyzicky náročné přepravní úkoly a díky své rozsáhlé bezpečnostní technologii mohou sdílet trasy s pracovníky a konvenčními průmyslovými vozíky. Pomocí kamerového rozpoznávání 3D objektů je lze bezproblémově integrovat do stávajících výrobních prostředí. Také KMP 600-S diffDrive lze rozšířit o rozpoznávání 3D objektů. Bezobslužný transportní systém tak automaticky rozpozná překážky, které jsou mezi 50 milimetry a 2,10 metry nad zemí. Model KMP 600-S diffDrive je ideálně vybaven pro náročné každodenní podmínky průmyslové výroby: Díky provedení podle stupně krytí IP 54 je například chráněn proti stříkající vodě a prachu.
 • Vysoký standard bezpečnosti

  • Laserové skenery vpředu i vzadu
  • Volitelně k dispozici je 3D rozpoznání překážek
  • Čtyři zastavení pro případ nouze
  • Osm bezpečnostních zón před vozidlem a za ním
 • Mimořádně rychlý

  • AGV ujede až 2 metru za sekundu
  • Plná rychlost ve všech směrech jízdy
  • Integrované zvedací zařízení s až 60 milimetry za méně než 3 sekundy
 • Stupeň krytí IP 54

  • Optimální připravenost pro každodenní podmínky průmyslové výroby
  • Ochrana proti cizím tělesům, jako např. (kovový) prach
  • Ochrana proti stříkající vodě ze všech směrů
 • Inteligentní navigace

  • Software pro správu vozového parku pro celé portfolio KUKA AGV
  • Navigace pomocí laserového skeneru a předem vytvořenou mapu okolí 
  • Rozpozná nejrychlejší trasu, a to i v komplexnějším prostředí

Univerzální vytrvalec s širokou škálou příslušenství v detailním přehledu

 • Vynikající dynamické chování

  KMP 600-S diffDrive se vyznačuje vysokou dynamikou. Dokáže se pohybovat po přímce rychlostí až 2 metry za sekundu , při maximálním zrychlení 1,25m/s2 a maximálním brzdným zrychlení 1,5m/s2. Tímto způsobem lze výrazně zlepšit provozní efektivitu a a zkrátit doby přepravy v rámci podniku.
 • Vysoká přesnost polohování

  S pomocí řešení KUKA.NavigationSolution může KMP 600-S diffDrive dosáhnout přesnosti polohování ±10 mm bez podpory pomocných značek nebo reflektorů. Může být proto použit v mnoha logistických výrobních oblastech a zaujme dodávkou materiálu na míru, automatickým dokováním a autonomním provozem.
 • Integrované zvedací zařízení

  U modelu KMP 600-S diffDrive je zvedací zařízení už zabudované. Bezobslužný transportní systém (AGV) dokáže zvednout palety nebo krabice až do výšky 60 milimetrů - a to za méně než tři sekundy. 
 • Rozhraní pro všechny potřeby

  KMP 600-S diffDrive může propojit nejrůznější pracovní stanice a poskytuje k tomu přesně ty nosné možnosti, které zákazník potřebuje. Funguje tak například jako tzv. top-load AGV („Automated Guided Vehicle“), jako vozík nebo prostřednictvím integrovaného zvedacího zařízení. Bezobslužný transportní systém nabízí mnoho rozhraní pro vývoj aplikací, včetně 48 V DC, 24 V DC, EtherCAT, I/O, STO. 
 • Lithium-iontová baterie

  Každý KMP 600-S diffDrive má provozní dobu okolo osmi hodin a lze jej znovu dobít za dvě hodiny. Baterie AGV se vyznačuje dlouhou životností.
 • Osm bezpečnostních zón

  Před a za KMP 600-S diffDrive se nachází osm bezpečnostních zón, které si zákazníci mohou individuálně přizpůsobit podle použití. Velikost ochranného pole se dynamicky mění v závislosti na rychlosti a směru jízdy.

Automated Guided Vehicles od společnosti KUKA: Rychlé uvedení do provozu, snadná údržba

Programování aplikací je možné pomocí služby JAVA. Aby mohla inteligentní, autonomní vozidla KUKA optimálně podporovat vnitropodnikový tok materiálu, musí být nejprve naučena. Uvedení KMP 600-S diffDrive do provozu probíhá rychle a snadno pomocí manuálního ovladače. Stejně snadné jako uvedení do provozu je údržba: Přístup na komponenty AGV jako jsou vodicí kladky, laserové skenery a servisní rozhraní je možný bez použití nářadí – pro účely inspekce, aktualizace firmwaru, kalibraci a opravy. 

KUKA.NavigationSolution: Flexibilní řešení pro Vaše bezobslužné transportní systémy (AGV)

KMP 600-S diffDrive s sebou přináší ideálního partnera, který dokonale demonstruje své přednosti v autonomně navigujících vozidlech: KUKA.NavigationSolution. Softwarové řešení s inteligentním algoritmem SLAM (Simultaneous Localization and Mapping) vytváří mapu okolí. Tak může převzít lokalizaci v prostoru (na samotném vozidle), jakož i koordinaci všech vozidel Automated Guided Vehicle (na centrálním počítači). Na základě informací, jakými jsou například vzdálenost a rychlost určuje správce vozového parku optimální trasu na silniční síti. Software pokrývá všechny požadavky v oblasti Mobility.

Automatická navigace, správa a monitoring AGV

Zde se o tomto softwaru dozvíte více!