Vyberte si svoje miesto:

Štát

KUKA na hannoverském veletrhu 2018

„iintelligence 4.0_beyond automation“: S tímto mottem představí společnost KUKA na hannoverském veletrhu 2018 konaném ve dnech 23. až 27. dubna automatizační systémy budoucnosti - a prezentuje několik světových premiér.


Firma KUKA představuje budoucnost inteligentní výroby

V letošním roce společnost Kuka pokročí se sloganem "iintelligence 4.0_beyond automation“ na další úroveň inteligentní výroby. Základ pro to tvoří zkušenosti firmy KUKA s automatizací, které se obohacují o nové technologie:

V tomto roce učiníme vstupem do fáze „iintelligence 4.0_beyond automation“ další velký krok. Těším se, že Vás budu moci přivítat u našeho stánku a seznámit Vás s problematikou Cobotů, inteligentních strojů, logistiky, cloudu a konektivity.

Wilfried Eberhardt, Chief Marketing Officer, KUKA AG

Zajímavé exponáty na hannoverském veletrhu: Smart Factory

V roce 2018 oslaví společnost KUKA jubileum – před 120 lety byla založenaPro tuto příležitost si firma KUKA vymyslela něco zcela mimořádného: V naší Smart Factory si návštěvníci veletrhu budou moci nechat přímo na místě vyrobit individuální suvenýr od firmy Kuka.

Ve Smart Factory společnost Kuka jasně ukazuje, co si představuje pod pojmem inteligentní automatizace : Snadno použitelné robotické aplikace a Coboty pomáhají lidem ve výrobě, zatímco mobilní roboty podávají montážní součástky výrobním robotům. Integrace všech těchto mechatronických komponentů a digitálních platforem je zajištěna pomocí softwaru KUKA Connect, který má kdykoli přístup ke všem informacím o výrobě.

I letos bude jádro expozice firmy KUKA tvořit Smart Factory

Robot jako pomocník v každodenním životě

Prostřednictvím LBR iiwa položila firma KUKA základní kámen principu spolupráce člověka s robotem (MRK) a píše další kapitolu této úspěšné historie: V budoucnosti nebudou již roboty pouze pomocníky v průmyslovém prostředí, ale stanou se společníky člověka v každodenním životě. K tomu bude nutné zjednodušit všechna rozhraní – ať už pro programování, tak obsluhu nebo servis. Firma KUKA prezentuje nová řešení, která zahrnují jak oblast Cobotů, tak řešení překračující hranice průmyslového prostředí. Těšte se na světovou premiéru!

S coboty dosáhla firma KUKA již značného úspěchu v průmyslu - a nyní se dívá i mimo toto odvětví

Jak může vhodný software přispět k tomu, že se intralogistické procesy samy optimalizují, předvede na místě firma Swisslog, která je dceřinou společností firmy KUKA.

Seznamte se s tím, jak software SynQ s inteligentním hlasovým asistentem Alexa od Amazonu navazuje rozhovor a usnadňuje každodenní provoz ve skladových centrech.

Firma Swisslog se ubírá novými cestami rovněž v oblasti údržby a oprav: Pomocí rozšířené reality bude servisní středisko zasílat vizuální pokyny přímo do brýlí pro rozšířenou realitu technikům v terénu.

Pohled do inteligentní budoucnosti: Seznamte se s výhodami rozšířené reality na stánku Swisslog

Nové produktové řady a služby v oblasti IIoT

V sousedním veletržním stánku představuje začínající podnik connyun, který založila firma KUKA,  výrobkovou řaduI4_Suite. S integrovaným nástrojem I4_Machine Optimizer a I4_Station Optimizer mohou výrobní operátoři chránit své systémy před selháním a ukládat nouzová řešení pro své pracovníky. Společnost Device Insight, která se zabývá internetem věcí, v níž má firma Kuka také podíl, ukazuje poprvé možnosti použití technologie Augmented Reality (rozšířené reality) při využití chytrých brýlí a tabletů. Nová služba spojuje místní techniky se vzdálenými specialisty a kombinuje data o zařízení z platformy internetu věcí s živým záznamem na místě.

KUKA Innovation Award pro mladé výzkumné týmy

Od kolaborativního robotického pracovního stolu s rozhraním pro rozšířenou realitu až po optimalizované ovládání robotu pomocí neuronových sítí: S mottem „Real-World Interaction Challenge“ přihlásili mladí vědci z celého světa zajímavé koncepce pro oblast bezpečné spolupráce člověka s robotem do soutěže o cenu KUKA Innovation Award 2018.

Do finále se probojovalo pět týmů. Momentálně pracují na realizaci svých koncepcí s roboty KUKA. Mezinárodní odborná porota vyhlásí 26. dubna 2018 na veletržním stánku firmy KUKA vítěze této vědecké soutěže dotované částkou 20 000 eur.

Dostali se do finále: Mladí výzkumníci získali Innovation Award 2018

Termíny firmy KUKA na hannoverském veletrhu 2018

Přehled nejdůležitějších termínů:

Tisková konference, které se zúčastní CEO Dr. Till Reuter
Termín: Úterý, 24.04.2018, 10 hodin
Místo: KUKA Business Center, přímo u stánku firmy KUKA G04 v hale 17

Prezentace účastnických týmů KUKA Innovation Award
Termín: Denně v 10 hodin, 12 hodin, 14 hodin a 16 hodin
Místo: Stánek firmy KUKA G03 v hale 17

Vyhlášení výherce KUKA Innovation Award 2018
Termín: Čtvrtek, 26.04.2018, 11 hodin
Místo: Stánek firmy KUKA G04 v hale 17

O hannoverském veletrhu

„Integrated Industry – Connect & Collaborate“ – pod tímto mottem se bude od 23. do 27. dubna 2018 konat hannoverský veletrh. 

Tento nejdůležitější světový průmyslový veletrh je celosvětovým ohniskem problematiky digitalizace výrobních procesů (Průmyslu 4.0) a energetických systémů (Integrated Energy).

Spojuje pět oborových veletrhů na jednom místě: Integrated Automation, Motion & Drive, Digital Factory, Energy, Industrial Supply a Research & Technology.

V letošním roce bude partnerskou zemí hannoverského veletrhu Mexiko.