Vyberte si svoje miesto:

Štát

Timo Boll – životní otočka

Už šest let jsou KUKA a Timo Boll dokonalým týmem. V rámci jedinečné filmové dokumentace doprovází společnost pro robotiku a automatizaci hvězdu stolního tenisu na její cestě na olympijské hry 2021 v Tokiu. Projekt dokumentuje cestu výjimečného talentu od začátků na venkově v Hesensku přes různé vrcholy a pády až na světovou špičku.


Timo Boll a společnost KUKA: jedinečná souhra

Vše začalo zcela jedinečným duelem. Ve filmu „The Duel“ se Timo Boll, nejúspěšnější německý stolní tenista, setkal u pingpongového stolu s pravděpodobně nejrychlejším robotem na světě, modelem KR AGILUS od společnosti KUKA. Reklamní video bylo produkováno v rámci otevření závodu KUKA v Číně. V Zemi středu je stolní tenis jedním z nejpopulárnějších sportů – a Timo Boll oslavovanou hvězdou.

Sympatický, rychlý, úspěšný a s maximální pečlivostí pracující sportovec je symbolem vynikajících výkonů a zásad fair play. Ve své funkci velvyslance značky KUKA stál Timo Boll pravidelně před kamerou spolu s vysoce přesnými a zatížitelnými německými průmyslovými roboty zaručující vysokou kvalitu výroby – a sám Boll je vášnivým nadšencem technologie a zajímá se o robotiku.

Som fanúšik techniky! Roboty KUKA predstavujú fascinujúce produkty: sú rýchle, obratné, presné a spoľahlivé. Rovnako ako dobrý stolný tenista. V každom prípade som pripravený to dokázať v súboji s robotom KUKA.

Timo Boll, európsky majster v stolnom tenise a ambasádor značky KUKA v Číne

Timo Boll – životní otočka. Na cestě do Tokia

„Der Spin des Lebens“ (česky „životní otočka“) je mimořádný filmový projekt o zcela výjimečné kariéře: Timo Boll se více než 14 let své kariéry pohyboval mezi nejlepšími deseti hráči světového žebříčku stolního tenisu, a dlouho byl také na úplné špičce. Ve věku 37 let se stal nejstarším stolním tenistou v historii, který se ocitl na 1. místě světového žebříčku. Ve své kariéře získal více než 20 národních titulů, zvítězil na světových pohárech a mistrovstvích Evropy, vyhrál medaile na olympijských hrách v Pekingu, Londýně a v Riu. Trofeje ve dvouhře, čtyřhře i v týmové soutěži – Timo Boll je týmovým hráčem skrz naskrz. Ve věku 39 let je hvězda stolního tenisu stále ve skvělé formě – a před sebou má ještě jeden velký cíl: Účast na olympijských hrách v Tokiu 2021.

 

 

Část 1: První kroky

Jak to všechno začalo: zatímco se Timo Boll u sebe doma v městečku Höchst v Německu připravuje na olympijské hry, vydáváme se na průzkum půvabu pohoří Odenwald v jižním Hesensku. Tam se ohlédneme zpět na jeho dětství a poskytneme exkluzivní pohled na jeho rodný dům a začátky malého Timo Bolla v 80. letech, až po setkání s jeho objevitelem a největším podporovatelem Helmutem Hamplem. [02-2020]

Část 2: Je důležité znát své kořeny

Timo Boll vyhrává na mistrovství Evropy juniorů třikrát zlato a stává se tak nesmrtelným doma v hesenském Höchstu. Jenže patriot Timo bude součástí ještě mnohem většího příběhu. Celý tým se jen kvůli němu stěhuje do Höchstu – a to v době, kdy ještě nikdo nemohl tušit, co z talentovaného Tima bude. Až na jednoho: jeho objevitele Helmuta Hampla. [03-2020]

Část 3: Průlom na mezinárodní scéně

Timo se intenzivně připravuje na olympijské hry 2021, včetně absolvování lékařských prohlídek. Při tom se ohlédneme zpět na první souboj s jeho idolem Jörgem Roßkopfem, který se pustil do důkladné reorganizace domovského klubu Tima Bolla TTV Gönnern. Právě tento krok pomůže Timovi při vstupu mezi světovou špičku v roce 2003.

Část 4: Fair Play

Sportovní úspěchy Tima patří bezesporu k jeho největším životním momentům. V roce 2005 má optimální šanci na zisk titulu mistra světa. Na MS ovšem učiní dalekosáhlé rozhodnutí, které sice zmaří cestu k titulu, ale napomůže Timovi k mezinárodnímu uznání.

Část 5: Partnerství

Timo věnuje svým partnerstvím maximální péči - to platí i pro jeho sponzory. Kolem sebe shromáždil jen malou, ale pro něj ideální skupinku podporovatelů, kteří ho doprovázejí již celou řadu let. ARAG, Butterfly a KUKA. Právě s výrobcem robotů z Augsburgu pojí Tima mimořádné partnerství, které technického nadšence vedlo i k natočení výjimečných filmů, které vzbudily pozornost široké veřejnosti.

Část 6: Týmový hráč

Individuální sportovci bývají často samotáři. To ovšem neplatí pro Timo Bolla: Hvězda stolního tenisu září také ve čtyřhře i týmových soutěžích a získal řadu titulů s různými týmy. Jaké to je, hrát spolu s Timo Bollem na mezinárodních turnajích? Čím se vyznačuje týmová souhra s Timo Bollem? Jeho partneři ve čtyřhře stolního tenisu vypráví o společných zážitcích a úspěších.

Část 7: Moje Čína

Zvlášť v Číně má Timo Boll status hrdiny. V rámci mnoha návštěv se tento německý profesionální hráč stolního tenisu stal velkým znalcem a milovníkem Číny – a v Říši středu ikonou jako žádný jiný sportovec. Ale jak se žije s pocitem, být v Číně oslavován a doma v Německu vést spíše poklidný život? A podíváme se na neuvěřitelný moment pro Tima: Ohlédneme se zpět na vlajkonoše Timo Bolla na Olympijských hrách 2016 v Riu a tento moment si necháme popsat německými vlajkonoši z minulosti.

Část 8: Olympijský hrdina

 

Po 25leté aktivní kariéře se Timo Boll stále drží na špičce. Olympijské hry sice byly odloženy na příští rok, ale Timo zůstává v bojové náladě: Při účasti na svých 6. hrách chce opět zvítězit. Jaké má Timo Boll šance? Na tuto otázku nám odpověděli jeho kolegové a přátelé.

Příběh jedinečného duelu

Hvězda stolního tenisu Timo Boll a společnost KUKA jsou partnery mnoho let. Tato spolupráce upoutala pozornost díky jedinečnému duelu: V reklamním videu „The Duel“ , které má několikamilionová kliknutí, se u pingpongového stolu utkávají Timo Boll a robot KUKA KR AGILUS . Z tohoto duelu vzešel vítězně člověk. Později došlo k odvetě v disciplíně, v níž měl zase navrch robot. Seznamte se s dosavadními filmy společnosti KUKA a Timo Bolla.