Vyberte si svoje miesto:

Štát

Montážní a testovací systémy pro hnací ústrojí

KUKA Assembly & Test v Brémách dodává montážní a testovací zařízení po celém světě. S více než 400 zaměstnanci vyvíjíme, plánujeme, navrhujeme a vyrábíme zařízení a automatizační systémy pro efektivní montáž sériových produktů, jako jsou motory, hlavy válců, převodovky, nápravy, brzdy a systémy řízení a také příslušná kontrolní a testovací zařízení.


Hnací ústrojí – srdce automobilu

S hnacím ústrojím, tzv. Powertrain se běžně spojuje nezkrotná síla, která při optimálním přenosu na vozovku umožňuje jedinečný pohon vpřed. Vždy sestává z řady komponent, které zajišťují generování a přenos točivého momentu z motoru na hnací nápravu vozidla.

Odvětví mobility v současnosti prochází výraznou změnou: klasický spalovací motor bude v příštích letech nahrazen elektrifikací. Budoucnost patří elektromobilitě.


Na našich komunikacích v současné době dominují tři různé druhy pohonu


Hybridní pohon

Kombinace dvou různých zdrojů energie - konvenční benzínový motor a elektromotor: oba pohony jsou sloučeny v efektivním systému a mohou se automaticky měnit za jízdy.

Elektrické vozidlo

Vyznačuje se výrazně sníženým a účinnějším hnacím ústrojím, protože odpadá potřeba spojky a převodovky. Obsahuje akumulátor, elektromotor, výkonovou elektroniku a chladicí systémy a řízení teploty.

Klasický spalovací motor (benzínový nebo naftový motor)

Konvenční hnací ústrojí sestávající z motoru se setrvačníkem, spojkou s převodem, kol a podle provedení různých diferenciálů, hnacích hřídelí a kloubů.

Vášeň je naším hnacím motorem

Jako jeden z předních světových dodavatelů automatizačních řešení jsme mistry v navrhování flexibilních a efektivních montážních a testovacích systémů. Držíme stále prst na tepu doby a vyvíjíme moderní automatizační koncepty, které jsou individuální a přizpůsobené vašim požadavkům a potřebám. Naše dlouholeté zkušenosti a rozsáhlé odborné znalosti z nás dělají specialisty pro montážní a testovací řešení pro všechny komponenty hnacího ústrojí - bez ohledu na to, zda se jedná o klasický spalovací motor, hybridní, elektrický nebo vodíkový pohon. Kromě vývoje zahrnuje naše portfolio služeb také plánování, navrhování a výrobu robotických a digitalizovaných automatizačních řešení pro racionální montáž sériových produktů, jako jsou motory, hlavy válců, převodovky, nápravy, brzdy a systémy řízení, jakož i testovací a kontrolní zařízení pro montované jednotky. Doplněno o služby, jako je plánování procesů, simultánní inženýrství, školení zákazníků a poprodejní servis, KUKA je váš poskytovatel kompletních služeb.

Elektromobilita nahradí spalovací motor mnohem rychleji, než se původně plánovalo. Vývoj nových konceptů vozidel a pohonů v tak krátké době a jejich výroba v průmyslovém měřítku je přímo herkulovský úkol. S radostí přitom podporujeme naše zákazníky nejmodernějšími montážními a testovacími zařízeními pro elektropohony.

Timo Heil, CEO | Viceprezident KUKA Assembly & Test EMEA

Vše z jedné ruky: Poháníme automatizaci vpřed

Montáž: Od nápadu k sériové výrobě

Rychlá a ekonomicky efektivní montáž, v nejlepší možné kvality a dokonalosti je naším cílem. Naše zařízení používáme k vývoji, navrhování, optimalizaci, kvalifikaci, výrobě a montáži inovativních řešení. Naše mimořádné know-how a vysoká hloubka výroby nám umožňují maximální flexibilitu.

Montáž motorů je jednou z našich oblastí specializace: Portfolio našich služeb zahrnuje samostatné stroje pro nastavení vůle ventilů a vede přes montážní linky pro hlavy válců nebo těla motoru, až ke kompletním systémovým linkám pro všechny součásti motoru.

Vyvíjíme a vyrábíme montážní zařízení pro výrobu těchto komponent:

 • Spalovací motory, jako jsou benzínové nebo naftové motory (od předmontáže až po hotové motory)
 • Elektrické pohony (také s integrovaným EOL a/nebo testovacím polem)

 • Electric Drive Units (elektrické pohonné jednotky - EDU), jako jsou rotory atd. (předmontáž)

 • A také pohony na syntetická paliva a vodík

 

Procesní know-how v montáži motorů a hlav válců

Profitujte z desetiletí našich odborných znalostí v oblasti výroby strojů a zařízení a společně s námi vyvíjejte optimální výrobní zařízení pro váš produkt a podle individuálních požadavků. K tomu účelu využíváme osvědčené postupy a inovativní technologie. Nabízíme automatizační řešení přizpůsobená na míru, od průmyslových robotů až po kompletní výrobní zařízení, vše z jednoho zdroje. Od předsériové výroby až po sériovou výrobu – přizpůsobeno na míru každému stupni automatizace a každé době cyklu – konfigurujeme modulární, hotová a globálně dostupná výrobní zařízení.

Realizujeme flexibilní a škálovatelné, manuální, polo a plně automatické montážní systémy pro vaši výrobu.

Naše technologické portfolio

Doprovázíme vás a vaše produkty od fázi vývoje až k samotné výrobě, abychom zrealizovali dokonale sladěná automatizační řešení.

 • Flexibilní připojení hardwaru

  Digitální a analogové, např. I/O, Can-Bus, Flexray, Profinet atd.

 • Měřicí technika

  Vysoce přesné statické i dynamické měřicí systémy

 • Spojovací technika

  Servohydraulické a pneumohydraulické spojovací systémy monitorované silou-dráhou

 • Technologie podávání

  Systémy automatického podávání komponent pro nosiče malých nákladů, volně loženého zboží atd.

 • Technologie dávkování

  Automatické systémy pro tmely a lepidla

 • Kontrola kvality

  Kamerové systémy, skenery, senzory (skenovací/optické) a databáze

 • Manipulace

  Pneumatické a elektrické osové systémy a také víceosé/robotové systémy

 • Technologie šroubování

  Jednotlivá vřetena nebo více vřeten a automatické podávání šroubů

Montáž převodovek a náprav

V montáži převodovek a náprav pro osobní a nákladní vozidla se vyznáme.

Spousta výrobců automobilů již vyrábí po celém světě různá hnací ústrojí na našich montážních linkách.

 

Vyvíjíme a vyrábíme montážní zařízení pro výrobu těchto komponent:

 • pohony s řazením, automatikou, dvojitou spojkou a hnanými nápravami
 • Hybridní převodovky (MHEV, PHEV)

 • Přední a zadní nápravy včetně automatického seřízení sbíhavosti a odklonu kol

 • Držáky kol

 • Brzdy

 

Zrealizujeme pro vás také individuální montážní systém, se kterým budete moci efektivněji vyrábět své produkty.

Montážní zařízení pro těla motorů

Propojovací systémy

Způsob propojení jednotlivých montážních zařízení může být stejně rozmanitý jako váš produkt.

Vyvíjíme nejrozmanitější propojovací systémy pro:

 • Konvenční pohonné přepravní systémy včetně nosičů obrobků

 • Železniční přepravní systémy včetně inteligentních a samojízdných nosičů obrobků: ty jsou navrženy pro ergonomii a umožňují pracovní pozici, kterou lze individuálně přizpůsobit potřebám zaměstnanců

 • Inteligentní přepravní systémy bez řidiče (FTS)

 • Inovativní propojovací řešení řetězení založená na robotech

Testovací systémy pro motory, převodovky a E-mobilitu

S našimi testovacími systémy a naším vlastním zkušebním softwarem zajišťujeme, aby vaše instalované jednotka perfektně fungovala. K tomu účelu koncipujeme a realizujeme nezbytná kontrolní a měřicí zařízení a kontrolujeme prostřednictvím komplexních analýz vaše motory a převodovky.
Vyvíjíme a vyrábíme testovací systémy pro různé oblasti:
To jsou jen některá z našich řešení pro zjišťování optimální kvality vašich namontovaných jednotek a komponent.

Realizace u našich zákazníků

Mnoho našich zákazníků již využívá automatizované testovací systémy, které jsou přizpůsobeny jejich požadavkům.

End-of-Line Zkušební stolice BMW

Plně automatizovaný systém pro testování těsnosti

Testování za studena/funkční testování


Současné změny probíhající v souvislosti s akutním nedostatkem kvalifikovaných pracovníků a neustálým dalším rozvojem elektrifikovaného hnacího ústrojí nutí automobilový průmysl k novým úvahám. Součástí řešení bude vysoký stupeň automatizace. Jako specialista na automatizaci s desítkami let zkušeností kombinujeme know-how specifické pro daný trh s jedinečnými technologickými a vývojovými dovednostmi, abychom vytvořili dokonale inovativní řešení.

Jan-Christoph Bruhn, Head of Sales | Key Account Management

Nejmodernější řešení zkušební stolice

Mobilita se ubírá novou cestou a vyžaduje nové přehodnocení a přeorientování automobilového průmyslu a jeho dodavatelů. Technologické změny vyplývající z elektrizace se týkají také strojírenství coby významného dodavatele pro automobilový průmysl. Dopady na výrobní procesy, které u konvenčních pohonů dominují, jsou obrovské.

Inovativní a sofistikované komponenty vozidel potřebují inteligentní testovací systémy a špičkovou technologii

Kontrolní a testovací systémy pro vývoj a výrobu elektrických komponent v hnacím ústrojí jsou při vývoji vozidel nepostradatelné. Jsou důležitým prvkem k zajišťování kvality a bezpečnosti ve vozidlech. Zejména s ohledem na požadované skoky v efektivitě, které mají osobní a užitkové vozy nabízet, musí být každý motor a každý pohon podrobně testován a kontrolován. Již nyní máme v nabídce klíčové technologie pro téměř všechny úkoly.

Portfolio našich zkušebních stolic pro hnací ústrojí se neustále přizpůsobuje měnícím se požadavkům trhu a také drží krok s rostoucí poptávkou po řešeních v oblasti elektromobility pro elektrické a hybridní pohony. Tímto způsobem mohou být vaše komponenty testovány a ověřovány na našich zkušebních stolicích ve velmi raných fázích projektu.

Samotné zařízení není pro úspěch rozhodující, stejně důležitý je hluboké porozumění pro zákaznický produkt. Nabízíme vám vždy optimální testovací systém, a to bez ohledu na velikost vašeho vozidla, od motocyklů nebo osobních automobilů až po nákladní a kolejová vozidla.

Hnací soustava s přizpůsobeným výstupním hřídelem

Naše testovací systémy instalujeme všude tam, kde jsou naši zákazníci: Po celém světě. Plánování, realizace, správa a instalace jednotlivých zkušebních stolic nebo modernizace stávajících zařízení – všechna řešení nabízíme z jednoho zdroje. Naše testovací systémy zajišťují efektivnější a udržitelnější výrobu s nejvyššími standardy kvality a bezpečnosti.

Profitujte z našich poradenských a realizačních služeb

Vždy nasloucháme požadavkům a přáním našich zákazníků a díky naší celosvětové síti a využívání nejmodernějších komunikačních prostředků poskytujeme vynikající služby po celém světě. Přitom klademe velký důraz na rychlost, spolehlivost a profesionalitu, což jsou rozhodující vlastnosti pro efektivní výrobní procesy – a to v průběhu celého životního cyklu vašeho automatizačního řešení


Výhody na první pohled

Spolehněte se na náš zkušený a dobře sehraný tým. Pokud jde o úkoly související s hnacím ústrojím, snoubí se u nás nadšení a vášeň se znalostmi a odborností.

 • Kompetence a zkušenosti

  Naše synergie z know-how ve strojírenství a nových digitálních řešení slučujeme pro efektivní a inteligentní automatizaci ve výrobě

 • Nejmodernější technologie

  Držíme stále prst na tepu doby a vždy nabízíme nejmodernější automatizační technologie

 • Zaměření na budoucnost a individualita

  Inovativní a efektivní zařízení a testovací systémy pro mobilitu budoucnosti: od inženýringu přes uvedení do provozu až po servis, v závislosti na konkrétním požadavku

 • Úplná flexibilita

  V souladu s vašimi potřebami čerpáme z rozsáhlé sítě dodavatelů a zároveň vám nabízíme vlastní řešení a standardní produkty