Vyberte si svoje miesto:

Štát

KUKA.MixedReality: Augmented Reality pro roboty

Augmented Reality (AR) optimalizuje uživatelskou přívětivost při provozu robota. Díky KUKA.MixedReality je uvádění nového robota do provozu mnohem jednodušší. Software podporuje ilustrativní, rychlé a bezpečné uvádění do provozu prostřednictvím aplikace pro chytré telefony.


Aplikace AR pro instalaci robota

KUKA.MixedReality Assistant vizualizuje prostředí robotické buňky pomocí digitálních informací na chytrém telefonu nebo tabletu. V kombinaci s přidruženým technologickým balíčkem KUKA.MixedReality Safe umožňuje software obzvláště rychlé a bezpečné uvádění do provozu a integraci robota do stávajících procesů pomocí mobilního koncového zařízení. Nastavení pracovních zón pomocí KUKA.SafeOperation urychluje vizualizaci. Dráhy robotů, nástroje a rušivé geometrie lze rychle a bezpečně ověřit. Díky tomu je práce s robotem efektivnější a bezpečnější.

Nepřekonatelné výhody aplikace Augmented Reality od společnosti KUKA

 • Ilustrativní

  Všechna data z nastavení KUKA.SafeOperation na vašich mobilních koncových zařízeních.
 • Rychlost

  Časově úsporná konfigurace a řešení problémů díky vizualizaci dat.

 • Bezpečnost

  Zobrazení AR snižuje náchylnost k chybám v instalaci robota.

 • Intuitivní

  Software AR usnadňuje uvádění do provozu pro zákazníky všech úrovní zkušeností.

Bezpečná a rychlá instalace robota s pomocí softwaru AR

Aplikace Augmented Reality pro mobilní koncová zařízení

KUKA.MixedReality Assistant činí data vašeho robota srozumitelnými a intuitivně viditelnými na vašem chytrém telefonu nebo tabletu. Software Augmented Reality propojuje virtuální svět s reálným světem. To znamená, že uživatel může robotickou buňku vidět - virtuální informace jsou navíc překryty živě.

Aplikace Augmented Reality pro průmyslovou výrobu: Funkce

 • Grafické zobrazení kartézských kontrolních zón
 • Grafické zobrazení bezpečnostních nástrojů a nástrojových koulí
 • Grafické zobrazení narušených sledovacích zón
 • Zobrazení konfiguračních parametrů pro kartézské sledovací zóny
 • Zobrazení konfiguračních parametrů pro bezpečnostní nástroje a nástrojové koule

Technologický balíček pro bezpečnou konfiguraci buněk pomocí AR

Technologický balíček KUKA.MixedReality Safe, který lze dodatečně načíst, doplňuje aplikaci KUKA.MixedReality Assistant. Poskytuje data robota a konfigurace z KUKA.SafeOperation – na mobilním koncovém zařízení v kontextu reálného prostředí. Software AR umožňuje společnostem snadno vizualizovat ochranné a pracovní zóny během prvního uvedení buňky do provozu. Tímto způsobem jsou možná nebezpečí identifikována a eliminována v rané fázi, ještě předtím, než robot fyzicky začne svou práci. To znamená, že uvedení do provozu je nejen bezpečnější, ale také výrazně rychlejší než dříve.

Přehled KUKA.MixedReality: Potřebujete tyto komponenty a předpoklady

KUKA.MixedReality se vyznačuje mimořádně snadným nastavením a ovládáním. Při vývoji jsme dbali na to, aby k použití bylo potřeba co nejméně dalšího hardwaru. Aplikace Augmented Reality je také k dispozici zdarma v App Store a Google Play.
 • KUKA.MixedReality Assistant

  Bezplatná aplikace Augmented Reality KUKA.MixedReality Assistant je k dispozici pro Android (od 12.0 s jádrem AR) a iOS (od 14.0) na běžných platformách chytrých telefonů a tabletů.
 • Robot

  Všechny roboty KUKA, které jsou provozovány s KUKA.SystemSoftware (KSS), jsou kompatibilní s KUKA.MixedReality.
  Řídicí systémy robotů KR C4, VKR C4 a KR C5 jsou vhodné pro aplikace AR.
 • smartPAD

  Robot se řídí jako obvykle přes smartPAD.

 • Technologický balíček

  Aby mohly společnosti používat KUKA.MixedReality, musí si zakoupit technologický balíček.
  KUKA.MixedReality Safe zajišťuje rychlé a bezpečné uvedení robota do provozu. Aby bylo možné jej používat, musí být navíc nainstalován KUKA.SafeOperation.
 • Spojení

  Naskenujte QR kód v robotické buňce nebo samotného robota pomocí chytrého telefonu a synchronizujte aplikaci s reálným prostředím.
  Všechna relevantní data odesílá robot přes WLAN přes router nebo přístupový bod (nejedná se o produkt KUKA).

Otestovat KUKA.MixedReality Assistant zdarma

Stále si nejste jisti, zda je aplikace Augmented Reality KUKA.MixedReality vhodná pro vaši společnost? Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci do telefonu a vyzkoušet předváděcí režim. Tímto způsobem otestujete software, aniž byste si předtím zakoupili technologický balíček. K otestování aplikace nepotřebujete robota. Stáhněte si aplikaci z App Store nebo Google Play hned teď a pusťte se do toho!

Téma budoucnosti: Mixed Reality v robotice

Digitální zobrazení prvků podle principu Mixed Reality se v Průmyslu 4.0 používá stále častěji. Důvodem je především skutečnost, že počet robotů ve společnostech neustále roste, což znamená, že se požaduje co nejjednodušší a rychlé uvádění do provozu.
Kombinací reálných a virtuálních prvků umožňuje simulace Mixed Reality uživatelům vizualizovat relevantní informace a lépe porozumět chování robota. Testovací chody pro instalaci a odstraňování problémů tak mohou být bezpečnější a nákladově efektivnější.
Trend k Mixed Reality však bývá často zpomalen tím, že určitá koncová zařízení musí používat software pro Mixed Reality. Důsledkem je Složité aplikace se často používají pouze jako prototypy. Systémy, které fungují flexibilně a intuitivně na chytrých telefonech nebo tabletech, jsou však dokonale připraveny na budoucnost. Pro KUKA.MixedReality nepotřebujete brýle AR ani žádná jiná speciální zařízení. Vše, co potřebujete, je vhodná aplikace Mixed Reality na vašem mobilním telefonu v kombinaci s technologickým balíčkem na řídicím systému robota, abyste mohli robota rychle a bezpečně uvést do provozu.
KUKA.MixedReality vizualizuje data na chytrém telefonu nebo tabletu. Brýle AR ani další hardware nejsou zapotřebí.

Máte dotazy ohledně naší aplikace Augmented Reality?

Zákaznický servis KUKA vám rád pomůže objasnit všechny otevřené body a integrovat technologický balíček do vašeho individuálního firemního kontextu. Těšíme se na vaši poptávku!