Vyberte si svoje miesto:

Štát

Dynamický, hospodárný a spolehlivý: to je nový KR FORTEC

Průmyslový robot KR FORTEC podává skvělé výkony na malém prostoru. Jeho vysoká dynamika zajišťuje krátké doby cyklů a jeho kompaktní tvar znamená, že jej lze optimálně použít pro práce, jako je manipulace a bodové svařování. KR FORTEC pracuje rychle a s nízkou spotřebou energie.

15. januára 2024


Z technického hlediska se tento robot pro manipulaci s těžkými břemeny řadí mezi roboty KR QUANTEC a KR FORTEC ultra. Je součástí modularizace napříč modely, která zajišťuje skvělou prostupnost mezi komponenty řady robotů. „Při vývoji robota KR FORTEC pro nás bylo důležité dosáhnout nižších celkových nákladů spojených s vlastnictvím (Total Cost of Ownership - TCO) a uvést na trh produkt, který je šetrný vůči zdrojům. KR FORTEC je až o 700 kg lehčí než jeho předchůdce,“ vysvětluje Maximilian Pettkuhn, manažer portfolia společnosti KUKA. Pro zákazníky znamená modularizace nižší náklady na skladování náhradních dílů. Nový KR FORTEC je dostupný již nyní a je k dispozici také s prodlouženým ramenem, které umožňuje manipulaci s břemeny o hmotnosti 240 kg na dosah 3700 mm.

Osvědčená kvalita značky KUKA

KR FORTEC je synonymem pro spolehlivost: Vyznačuje se dlouhou, bezproblémovou dobou provozu a nízkými nároky na údržbu. Údržbové práce lze provádět rychle a bez námahy díky optimalizované přístupnosti, která výrazně snižuje náklady na údržbu. Obě centrální zápěstí byla převzata z modelů KR QUANTEC a KR FORTEC ultra a jsou standardně vodotěsná a prachotěsná. Kromě toho je KR FORTEC možné provozovat při teplotě 0 až 55 stupňů Celsia. Pro náročná a znečištěná prostředí je k dispozici několik variant Foundry.

KR FORTEC není jen spolehlivý. Údržbové práce lze navíc provádět jednoduše a bez námahy.

Větší dosah díky lineární ose

Pracovní zónu robota KR FORTEC lze rozšířit pomocí lineární jednotky KL 4000 – jednotka je modulárně nastavitelná na 1,5 m až 30 m. Další výhoda: KR QUANTEC je možné umístit také na jednotku KL 4000. Chcete-li pracovat s robotem KR FORTEC ultra na stejné lineární jednotce, stačí si vybrat jednotku KL 5000. Zákazníci tak mohou i nadále snadno přizpůsobovat a kombinovat produkty podle svých individuálních potřeb.

Pracovní zónu robota KR FORTEC rozšiřuje lineární jednotka KL 4000, a to až na 30 m.

KR FORTEC: Průmyslový všestranný pomocník pro vaši výrobu

Přesvědčte se sami o všech výhodách tohoto robota pro manipulaci s těžkými břemeny.