Vyberte si svoje miesto:

Štát

Rotační stroj pro svařování třením

Díky rotačním strojům pro svařování třením značky KUKA a Thompson je průmyslové spojování nejrůznějších materiálů jednoduché a cenově výhodné. Svařujte s vysokou kvalitou i náročné a bezpečnostně relevantní kombinace materiálů v trendech nových technologií, jakými jsou elektromobilita a odlehčená konstrukce.


Dlouholeté, mnohokrát ověřené zkušenosti

Před více než 50 lety etablovala KUKA rotační svařování třením jako průmyslovou metodu spojování. S převzetím výrobce strojů Thompson Friction Welding (UK) v roce 1994 se produktové portfolio rozšířilo. Od té doby je KUKA s více než 1.200 instalovanými rotační stroji pro svařování třením ve více než 44 zemích v této oblasti lídrem na celosvětovém trhu. Se stroji pro svařování třením lze vyrábět široké spektrum dílů z různých odvětví, například pro automobilový průmysl, stavebnictví, olejářský a naftařský průmysl, letectví a elektroprůmysl. 

Díky našim jedinečným KUKA Tech-Center na stanovištích Augsburg (Německo) a Halesowen (UK) můžeme inovativní koncepty zítřka testovat v praxi již dnes. Dále Vám nabízíme další služby jako validace procesu, konstrukce prototypů nebo malosérií nebo převezmeme kompletní výrobu ve vícesměnném provozu.

Technologie svařování třením: hospodárné a bezpečné spojování nejrůznějších materiálů a kombinací materiálů

Stroje pro svařování třením KUKA svařují kovové obrobky jako pístnice, ventily nebo výměníky tepla.

Na míru vyrobené stroje podle Vašich potřeb

KUKA má v produktovém portfoliu různé rotační stroje pro svařování třením s kompresní sílou mezi 1 a 10.000 kilonewtony. S touto šířkou palety lze spojovat i nejnáročnější díly. Ať už se rozhodněte pro naši novou, kompaktní a univerzálně použitelnou řadu Genius nebo hledáte speciální stroje pro zvláštní díly – spektrum strojů je díky dvěma rozdílným druhům konstrukce ušito na míru Vašim požadavkům. Speciální velikosti a provedení jako stroje s dvojitým vřetenem a stroje s vertikální konstrukcí jsou dostupné na vyžádání.
Naše produktové portfolio: Přehled strojů pro svařování třením od firem KUKA a Thompson

KUKA rotační stroje pro svařování třením: připraveny pro Industrie 4.0

Integrací rotačních strojů pro svařování třením KUKA do Vaší výrobní sítě dosáhnete prokazatelného zvýšení Vaší produktivity. Jsou k tomu zapotřebí volná rozhraní a inteligentní ovládání. Jako výrobce flexibilních systémů pro automatickou výrobu má KUKA zkušenosti a kompetence pro vývoj a realizaci procesně bezpečných a ekonomicky úspěšných kompletních řešení. Naše rotační stroje pro svařování třením poskytují díky optimálně přístupnému pracovnímu prostoru a možnosti připojení ovládání do sítě ideální předpoklady pro novou éru Industrie 4.0.

S rotačními stroji pro svařování třením KUKA máte možnost svařovat i náročné a bezpečnostně relevantní kombinace materiálů – napříč celým trhem a s maximální zárukou kvality. Zavolejte nám. Rádi Vám poradíme.

KUKA a Thompson: Dvě značky, jeden silný partner pro standardizovaná a zákaznicky uzpůsobená řešení svařování třením v různých odvětvích

Před více než 50 lety etablovala firma KUKA rotační svařování třením jako průmyslovou technologii spojování. S převzetím výrobce strojů Thompson Friction Welding (UK) v roce 1994 se produktové portfolio rozšířilo. Od té doby je KUKA s více než 1.300 instalovanými stroji pro svařování třením ve více než 44 zemích v této oblasti lídrem na celosvětovém trhu.

Technologie svařování třením: hospodárné a bezpečné spojování nejrůznějších materiálů a kombinací materiálů

Stroje pro svařování třením KUKA svařují kovové obrobky jako pístnice, ventily nebo výměníky tepla.

Výhody automatického rotačního svařování třením pomocí strojů KUKA a Thompson

High-tech stroje stanovují nové standardy co do přesnosti, dynamiky, kontroly procesua produktivity.
 • Maximální snížení nákladů

   Použití drahých materiálů jen na místech, která jsou pro díl relevantní
 • Různorodé kombinace materiálů

  Potvrzená svařitelnost dokonce i náročných kombinací jako například hliníku a mědi
 • Maximální dostupnost

  Nižší nároky na údržbu díky vysoce kvalitním komponentám a technologii strojů s dlouhou životností

 • Maximální kvalita svařování

  Vysoce kvalitní výsledky díky validaci každého dílu
.
 • Maximální sledovatelnost

  Podrobná dokumentace a archivace procesních dat pomocí systému KUKA PCD (Process Control and Documentation)

 • Maximální ergonomie

  Intuitivní ovládání přes dotykovou obrazovku a ergonomicky uspořádaná pracovní zóna

Rozsáhlé portfolio strojů pro svařování třením od dvou výrobců pro nejrůznější požadavky

Naše produktové portfolio zahrnuje rotační stroje pro svařování třením s kompresní sílou v rozmezí 1 až 10 000 kN pro téměř každou svařovací úlohu. Ať už kompaktní a univerzální konstrukční řady nebo speciální stroje pro určité díly – vyrábíme stroje s jednoduchou nebo dvojitou hlavou s pevným nebo pohyblivým vřeteníkem v horizontálním a vertikálním provedení.

Naše produktové portfolio: Přehled strojů pro svařování třením od firem KUKA a Thompson

Stroje pro svařování třením připravené pro Průmysl 4.0

Integrací rotačních strojů pro svařování třením do vaší výrobní sítě dosáhnete prokazatelného zvýšení produktivity. K tomu jsou zapotřebí otevřená rozhraní a inteligentní řízení, což jsou ideální předpoklady pro novou éru Průmyslu 4.0. Jako výrobce flexibilních systémů pro automatickou výrobu máme zkušenosti a kompetence pro vývoj a realizaci procesně bezpečných a ekonomicky úspěšných kompletních řešení.

Pomocí oceněného řešení v rámci Průmyslu 4.0 v podobě softwaru SmartConnect.frictionwelding může např. stroj pro svařování třením KUKA Genius síťově propojeně komunikovat v cloudu, což uživateli umožňuje celosvětový přístup na strojová, výrobní a procesní data. Porota z VDE Verlag a Zentralverband Elektrotechnik- und Elektroindustrie e.V. (ZVEI) (Vydavatelství a ústřední sdružení elektrotechnického a elektrotechnického průmyslu) za to udělila společnosti KUKA ocenění Industrie 4.0 Innovation Award.