Vyberte si svoje miesto:

Štát

Automatizovaná výroba bateriových článků

S certifikovanými roboty pro suché a čisté prostory, desetiletími zkušeností a komplexními službami nabízí KUKA ekonomické koncepty pro automatizovanou výrobu bateriových článků: Ať už články s flexibilním pouzdrem (pouch), prizmatické články nebo válcové články.


KUKA jako inovativní partner pro automatizaci pro výrobu všech typů lithium-iontových bateriových článků

Od elektromobility po zábavní elektroniku

Použití lithium-iontových baterií nabývá na významu kvůli jejich vysoké energetické hustotě. Poptávka neustále roste, což může představovat výzvy pro vaše podnikání. Společnost KUKA vás podporuje jako spolehlivý a zkušený partner certifikovanými a specifickými produkty a individuálně přizpůsobenými službami – v Evropě, USA, Číně a všude jinde na světě. Díky našim technologickým znalostem a inovativní robotice splňujeme všechny požadavky výrobců elektromobilů a výrobců přenosné elektroniky.

Maximalizujte propustnost vaší výroby bateriových článků pomocí bezpečných robotů, osvědčených technologií a vynikajících služeb:

 • Průmyslová robotika pro specifické úkoly

  • Roboty s různými třídami čistých prostor
  • Roboty certifikovány v extrémně suchém prostředí
  • Ochrana ESD pro všechny roboty se čtyřmi a šesti osami 
  • Škálovatelné výrobní buňky
  • Lineární jednotky pro rozšíření pracovního prostoru
  Vyhledání vhodného robotického řešení
 • German Engineering

  • Bezpečná manipulace s bateriovými články v citlivých prostředích
  • Krátké časy uvedení do provozu díky inteligentnímu softwaru
  • Výrobní proces pro lithium-iontové články ve velmi malých robotických buňkách
  • Odborné znalosti v oblasti laserového svařování, svařování třením s mícháním, lemování, pájení, ultrazvukového svařování
  Více o KUKA Technologies
 • 360° Customer Support

  • Skvěle vyškolení servisní technici a programátoři
  • Globální infrastruktura a regionální centra pro rychlé zásobování náhradními díly
  • Síť systémových partnerů ve vaší blízkosti
  • Školení pro každou potřebu
  • Profesionální podpora 24/7
  Všechny služby (PDF)
 • KUKA poskytuje následující podporu:

  • Poradenství, studie proveditelnosti, stavba prototypů v TechCentru
  • Simulační služby
  • Zakázkové integrační služby
  • Programovací služby
  • Optimalizace doby cyklu
  • Služby Upgrade & Refurbish
  Služby lze objednat online na zákaznickém portálu my.KUKA

Nabízíme automatizační řešení pro výrobu všech formátů článků lithium-iontových baterií:

Elektromobilita

Bateriové články pro budoucnost mobility

V elektromobilitě se používají válcové články, prizmatické články a články s flexibilním pouzdrem (pouch) s lithium-iontovou technologií. Firmám v oblasti elektromobility nabízíme širokou škálu odborných znalostí, od výroby baterií po čisté prostory, a také komplexní portfolio robotů s vysokým užitečným zatížením a dosahem. Naše přítomnost se rozšiřuje jak do Evropy, tak do celého světa. To jsou správné předpoklady pro automatizaci výroby baterií od článku dále. Z toho profitují nejen zákazníci z automobilového průmyslu, ale také výrobci elektricky poháněných jízdních kol, skútrů a motocyklů, ale i lodí a letadel. Díky plné automatizaci se lze vyhnout zdravotním rizikům pro zaměstnance v suchých místnostech.

Baterie je srdcem elektromobilu a nyní se má stále více vyrábět v Evropě. KUKA podporuje továrny v automatizaci výroby.

Elektronický průmysl 3C 

Zvyšování kvality produktů spotřební elektroniky pomocí robotiky

Naše flexibilní malé roboty (KR DELTA, KR SCARA a KR AGILUS) a koboty úspěšně podporují elektronický průmysl 3C již mnoho let. Naše know-how také využíváme k výrobě výrazně menších bateriových článků, které jsou nutné pro baterie v noteboocích, tabletech, chytrých telefonech a dalších malých zařízeních. Díky řešením pro čisté prostory, maximální přesnosti a rychlým cyklům s malými požadavky na prostor přinášejí naše automatizační řešení významné výhody pro zábavní elektroniku. 

S našimi lehkými a prostorově úspornými malými roboty a koboty můžete v nejkratším možném čase vyrobit velké množství malých bateriových článků pro produkty zábavního průmyslu.

Elektrické nářadí Powertool

Vysoce výkonné akumulátory do nářadí

Od pily přes šroubovák až po vrtačku: Trend směřuje k nářadí s výkonnými akumulátory. Bateriové systémy zabudované do elektrického nářadí Powertool se vyznačují vyšší kapacitou a výkonem, rychlejším nabíjením a dlouhou životností. Také pro tuto oblast KUKA nabízí automatizovaná výrobní řešení: Naše roboty se vyznačují maximální přesností, což znamená, že je dosahováno nízkých výrobních tolerancí. To umožňuje vyrábět odolné baterie s dlouhou životností, které lze použít ve vysoce kvalitních produktech.

Elektrické nářadí Powertool se vyznačuje vysokou rychlostí růstu, díky čemuž je automatizace výroby kulatých článků pro akumulátory smysluplná. 

Systémy skladování energie

Skladovací systémy pro trvale udržitelné využití elektrické energie

Systémy skladování energie (ESS) hrají klíčovou roli, zejména pokud jde o obnovitelné energie, včetně udržitelné mobility. Bateriové bloky mají modulární konstrukci, takže moduly lze podle potřeby dovybavit nebo vyměnit a ESS lze nakonfigurovat speciálně pro danou aplikaci. KUKA podporuje společnosti softwarem a roboty s malým půdorysem při vývoji těchto nových technologií, které se budou v budoucnu stále častěji používat v akumulátorech pro elektromobily. 

Jako profesionální partner nabízí KUKA společnostem v Evropě i ve světě podporu v automatizované výrobě bateriových systémů pro systémy skladování energie (ESS/EES).

Nepřetržité maximální výkony: Výroba bateriových článků za speciálních podmínek

Roboty se používají k nakládání a vykládání a také k manipulaci s (lithium-iontovými) bateriemi. Jsou přizpůsobeny konkrétním požadavkům na prostředí a navrženy pro čisté i suché prostory. Vzhledem k tomu, že materiál baterie musí být chráněn před vlhkostí, mohou naše roboty pracovat ve výrobě při vlhkosti nižší než 0,04 %, aniž by těsnění robota v tomto prostředí zkřehlo. Za účelem ochrany materiálu baterie před emisemi částic mají naše roboty pro čisté prostory a roboty pro suché prostory specifický design.

Ekonomická výroba lithium-iontových baterií díky inteligentnímu designu a certifikaci


Vhodnost pro čistý prostor

Všechny testy čistých prostor pro naše roboty provádí ústav Fraunhoferův institut IPA ve Stuttgartu v souladu s normou ISO 14644-1. Verze pro čistý prostor se vyznačují těmito vlastnostmi:

 • Robotika s nízkým obsahem částic a emisí díky následnému zpracování optimalizovanému pro čisté prostory
 • Nerezové plechové kryty a upevňovací materiál (např. šrouby, podložky) s ochranou proti korozi
 • Těsnění s dobrou odolností proti oděru

Vhodnost pro suchý prostor

V současnosti nejlepší technologií pro výkonné akumulátory jsou lithium-iontové akumulátory. Ty vyžadují výrobu bateriových článků v suchém čistém prostoru. KR AGILUS s certifikací pro čistý prostor se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Vhodnost pro manipulaci při velmi nízké vlhkosti vzduchu nebo velmi nízkém rosném bodu
 • Hladký povrch a technologie vnitřního připojení
 • Certifikováno ústavem Fraunhofer IPA

Velmi kompaktní konstrukce

Díky své malé instalační ploše jsou naše roboty a řídicí systémy robotů ideální pro kompaktní buňky při výrobě bateriových článků. 

Ochrana ESD 

Naše roboty jsou již v základní konfiguraci chráněny proti elektrostatickým výbojům ESD. To znamená, že s bateriemi lze manipulovat bez elektrostatiky.

IPA certification »Fraunhofer TESTED DEVICE®« and »CSM®«

Robotika pro specifické úkoly ve výrobě bateriových článků


KR C5 micro

Řídicí systém robota v sobě spojuje ovládání robota, PLC, pohybu (Motion) a bezpečnosti (Safety) v ultrakompaktním pouzdře o objemu pouhých 16 litrů.

Jste připraveni přehodnotit způsob výroby bateriových článků?

Naše nejmodernější robotika je vám k dispozici. Posuňme společně vaši výrobu na další úroveň.

Rychlé programování a uvádění robota do provozu

Při výrobě bateriových článků není rozhodující pouze technologie robotů a odborné znalosti v používaných procesech, ale ústřední roli hraje také software. V neustále se vyvíjejícím světě výroby bateriových článků je výběr vhodného aplikačního softwaru zásadní pro udržení konkurenceschopnosti a splnění požadavků na výkon a udržitelnost. Pomocí vysoce výkonného softwaru mohou výrobci zvýšit kvalitu svých bateriových článků a maximalizovat efektivitu výroby. 

Digitální dvojče: Dokonale naplánovaná výroba bateriových článků

Abyste při instalaci nových výrobních procesů a jednotlivých procesních kroků ušetřili co nejvíce času a optimálně a efektivně plánovali výrobní kapacity, vytváříme digitální dvojče celého vašeho procesního řetězce. Náš simulační software KUKA.Sim dokáže zcela identicky kopírovat následný proces. S pomocí doplňkových služeb lze výrobu bateriových článků spolehlivě naplánovat a předem vypočítat.