Vyberte si svoje miesto:

Štát

Robot systeem van Monogram personaliseert gewrichtsvervangende operaties

Robotický systém společnosti Monogram personalizuje postupy při nahrazování kloubů

Společnost Monogram Orthopaedics vyvinula revoluční přístup k endoprotézám kloubů, který spočívá v podpoře robota LBR Med a má za cíl zlepšit celkovou zdravotní péči. Kombinací individuálně uzpůsobených implantátů a špičkového robotického frézování se společnosti podařilo vytvořit optimalizované řešení navržené tak, aby splňovalo jedinečné potřeby každého pacienta.


Studie ukazují, že každý pátý pacient není spokojený s endoprotézou kolenního kloubu. A není těžké uhodnout, proč tomu tak je. V přístupu k tomuto druhu operací se totiž za posledních 50 let pramálo změnilo, takže pacienti jsou nadále ošetřováni hrubými nástroji a univerzálními implantáty. Tyto nedostatky přiměly zakladatele společnosti Monogram Orthopaedics a hlavního lékaře Dr. Douglase Unise hledat lepší způsob řešení těchto potřeb. Na trhu sice byly další chirurgické roboty, on si ale brzy uvědomil jedinečnou příležitost vyvinout špičkový robotický systém, tj. navigovaný robotický systém založený na CT (personalizovaný chirurgický plán), který využívá nový způsob myšlení o implantátech.

LBR iiwa Med
©Monogram

Přinášíme operace endoprotéz kloubů do 21. století pomocí optimalizovaného robotického systému

Pracovní postup robotického systému společnosti Monogram je od začátku do konce zaměřen na pacienta. Počínaje CT skenováním používá společnost se sídlem v Texasu svůj vlastní software k automatické tvorbě přizpůsobeného implantátu, který je vytištěn v 3D tak, aby odpovídal anatomii pacienta. CT skenování se také používá k vytvoření podrobného předoperačního plánu, který umožňuje robotu KUKA LBR Med přesně vyfrézovat charakteristické prvky tištěného implantátu. Chirurg vloží ortopedický implantát do personalizované dutiny vyrobené s přesností pomocí stejného integrovaného lehkého robota. Tato kombinace eliminuje velkou variabilitu výsledků, které vedou k zpětnému přebírání a nespokojenosti.

Nejmodernější robotický chirurgický systém pro výsledky optimalizované podle pacienta

Navigační robotický systém společnosti Monogram Orthopaedics se dodává s robotem KUKA LBR Med vybaveným vysoce účinným rotačním řezacím systémem a sledovacími kamerami, které minimalizují jakékoli problémy s přímou viditelností. Robot provádí všechny své řezy autonomně (pod dohledem chirurga). Společnost Monogram implementovala architekturu „uzavřené smyčky" ke sledování polohy koncového efektoru pro bezpečnostní účely v reálném čase. Monogram také využívá kinematickou redundanci, aby se zabránilo omezením interoperability. Systém využívá algoritmy automatické digitální analýzy obrazu k propojení 3D tisku a robotiky, což umožňuje poskytovat personalizované implantáty, které by byly donedávna nepředstavitelné.


LBR Med je podle našeho názoru nejlepším komerčním robotem pro lékařské potřeby na trhu. Jeho výkonnost, testování a také příslušná dokumentace nám výrazně usnadní život.

BenjaminSexson, výkonný ředitel, Monogram Orthopaedics
©Monogram

Implantáty nové generace, které minimalizují riziko uvolnění

V současné době se u více než 90 % operací endoprotézy kloubů používají cementované implantáty. Generické implantáty nedokáží dokonale obnovit anatomii individuálního pacienta. Monogram používá jako náhradu kloubů pouze necementované nebo lisované implantáty. Společnost může optimalizovat a upravovat způsob, jakým implantát zapadá do kosti, a to využitím možností předoperačního plánování a 3D tisku a jejich kombinováním s chirurgickým robotem. Výsledkem je vysoce stabilní implantát, který umožňuje kosti růst nebo fúzovat s implantátem, což znamená lepší stabilitu a celkově zdravější náhradu.

©Monogram

V dalším kroku se Monogram Orthopaedics snaží získat povolení 510 (k) amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Společnost rovněž doufá, že tento systém představí na výročním zasedání Americké akademie ortopedických chirurgů (AAOS) v roce 2021 nebo 2022.

Vyhledat systémového partnera KUKA

Zde si můžete vyhledat vhodného partnera pro své odvětví či řešení problému.