Vyberte si svoje miesto:

Štát

Automatické šroubování dvířek pračky šroubovacím robotem

Jedním z hlavních úkolů v každé firmě je zvýšení produktivity. Den za dnem pracují inženýři firmy Qbig na řešeních pro zlepšení produktivity průmyslových zařízení. Jedním z nejnovějších projektů firmy z Lodže je zařízení pro automatické šroubování na bázi robota KUKA KR AGILUS.


Efektivnější výroba pomocí techniky automatického šroubování

Čas jsou peníze. Nikde toto rčení neplatí více než v průmyslové výrobě. Vyrobit co nejvíce produktů v co nejkratší době bez ztráty kvality je snem každého podnikatele. Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit produktivitu práce. Ale nejvhodnější metodou, která se v posledních letech rychle rozvíjí, je automatizace výrobních procesů.

Produktivitu zařízení lze zvýšit pomocí šroubovacího robota KR AGILUS a automatických šroubovacích systémů

Qbig se sídlem v Lodži vyvíjí a navrhuje moderní automatizační řešení využívající nejnovější technologie v oblasti průmyslové robotiky. Inženýři firmy Qbig realizovali svůj nejnovější projekt pro jednoho z největších výrobců domácích spotřebičů. Jejím úkolem byl vývoj montážní linky pro dílčí moduly s plně automatickou stanicí pro šroubování dvířek pračky s průhledem. Tato montážní linka měla výrazně zkrátit výrobní proces, podpořit montéry při práci a zvýšit produktivitu závodu.
Šroubovací robot KR AGILUS v akci: Šroubování součástí pračky

Robot pomáhá svým lidským kolegům při provádění monotónních a namáhavých pracovních úkonů, uvolňuje tak zdroje a pracovníci se mohou věnovat jiným a důležitějším úkolům. Roboty zvyšují produktivitu zařízení zkrácením doby cyklu.

Bartosz Łuczak, spolumajitel firmy Qbig

Montáž šroubů za pohybu – nejefektivnější řešení:

Zákazník, který se rozhodl pro projekt Qbig z mnoha návrhů jiných společností, má vysoké požadavky na doby cyklu. Ve fázi vývoje to byla mimořádná výzva. Provádění šroubovacích operací za nepřetržitého provozu znamená, že součásti, v tomto případě skleněného okénka pro dvířka pračky, jsou montovány během pohybu po dopravníkovém systému. Zatímco se utahují poslední šrouby, skleněný prvek se pohybuje dál, aby uvolnil místo pro další produkt. Ten se krátce zastaví, vyrovná se a celý proces začne znovu. Tato inovativní a flexibilní technologie šroubování od firmy Qbig má za následek výrazné zkrácení doby cyklu.

Pomocí šroubování za pohybu jsou prvky montovány během pohybu po dopravníkovém systému

KUKA.ConveyorTech pro automatické šroubovací aplikace

Potenciál robota a automatického šroubovacího vřetena lze optimálně využít šroubováním v nepřetržitém provozu. Pro inženýry firmy Qbig spočívala největší výzva ve vývoji mechanismu, který by umožňoval přesné polohování pohyblivé součásti a zároveň správné šroubování. V tomto případě se jako klíčové ukázalo použití softwaru KUKA.ConveyorTech, který navrhli odborníci společnosti KUKA. Tato technologie je zodpovědná za spolupráci mezi robotem a dopravním pásem. Pomocí softwaru jsou automaticky koordinovány pohybové sekvence robota a lineární pohyb výrobní linky.

Přesné sledování pomocí šroubovacího robota

„Při hledání vhodného řešení jsme se obrátili na společnost KUKA. Ani jsme nevěděli, že existuje aplikace jako KUKA.ConveyorTech. Věděli jsme, že například balíky lze sledovat na dopravním pásu, ale nebyli jsme si jisti, zda toto sledování bude dostatečně přesné pro šroubovací zařízení. Společnost KUKA nám však potvrdila, že přesnost této technologie je naprosto dostatečná. Zpočátku jsme měli určité pochybnosti, ale nakonec jsme s pomocí KUKA.ConveyorTech dokázali polovinu našich problémů vyřešit,“ říká Bartosz Łuczak.

Integrace přesného automatického šroubovacího systému od firmy Qbig

Díky spolupráci s KUKA byla firma Qbig schopna splnit všechny požadavky zákazníka

Nakonec se inženýrům firmy Qbig podařilo vytvořit zařízení, které splňuje požadavky zákazníka. Koncový zákazník mohl dosáhnout svých cílů a především zvýšit produktivitu svého zařízení díky automatizovanému šroubování modulů v nepřetržitém provozu. Rozhodně to nebyl poslední projekt firmy Qbig, který stavěl na potenciálu robotů KUKA. Společným cílem bylo zlepšit produktivitu zařízení a usnadnit práci zaměstnancům. Všichni zúčastnění tento úkol beze zbytku splnili.

Vyhledat systémového partnera KUKA

Zde si můžete vyhledat vhodného partnera pro své odvětví či řešení problému.