Vyberte si svoje miesto:

Štát

Portfolio KUKA Hygienic Oil (HO) dobývá potravinářský průmysl

Zdravotně nezávadná maziva H1 ve všech osách: Roboty KUKA v provedení „Hygienic Oil“ (HO) splňují vysoké požadavky potravinářského průmyslu – pro nekompromisní hygienickou manipulaci. KUKA nejen dodává dokonalé přísady pro maximální účinnost, ale je také jediným dodavatelem na světě s tímto širokým portfoliem. 


Bezpečně promazané: Průmyslové roboty s mazivy NSF H1 ve všech osách

Společnost KUKA uplatňuje důsledně holistický přístup: Všechny osy robota Hygienic Oil (HO) jsou vybaveny potravinářskými mazivy, stejně jako přívod energií, který boduje potravinářským mazivem NSF H1. To umožňuje konzistentní mazání H1 (schváleno NSF) v rámci celého procesního řetězce - nejen ve výrobních strojích a dopravníkové technice, ale i v robotech. Pokud se roboty Hygienic Oil (HO) dostanou do kontaktu s potravinami, je to pro člověka zdravotně zcela neškodné. Světle šedý povrch strojů usnadňuje detekci nečistot.

Žádné zdroje kontaminace - manipulace, balení a paletizace v sekundárním prostoru

Bezpečnostní standardy a technické požadavky na roboty jsou i v sekundární oblasti potravinářského průmyslu maximálně vysoké. Portfolio HO společnosti KUKA splňuje požadované hygienické požadavky podle směrnice pro strojní zařízení 2006/42/ES nebo DIN ISO 14159, mimo jiné i díky použití potravinářského maziva. Oblasti použití jsou stejně rozmanité jako samotné portfolio robotů a nabízejí také potenciál nad rámec použití balených potravin, jako například při zpracování čokolády a pečiva.

 • Bezpečnost potravin

  • Maziva NSF H1 ve všech osách
  • Přívod energií pomocí mazacích tuků na kabely NSF H1
  • Stupeň krytí IP65/IP67 a IP65
 • Všestranné použití

  • Zpracování potravin
  • Manipulace s potravinami
  • Balení potravin do fólií nebo krabic
 • Jednoduchá údržba

  • Intervaly údržby jsou stejné jako u standardních robotů KUKA
  • Snižuje riziko použití nesprávného oleje

Široké produktové portfolio robotů Hygienic Oil (HO) vyhovuje každému vkusu

Nosnost 3 až 240 kg, pokud chcete o něco více

 • KR DELTA
  Nosnost: 3 až 6 kg, dosah: 600 až 1 200 mm

  Vysoká rychlost s maximální přesností. KR DELTA ve standardním provedení (stupeň krytí IP 67) přesvědčí všude tam, kde je vyžadována maximální produktivita a hygiena. Vyznačuje se rychlostí a přesností v úlohách pick & place, jakož i při balení a třídění. Důsledné používání maziv NSF H1 předurčuje vysokorychlostní robot zejména pro použití v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu. Robot KR DELTA se dokonale hodí do čistých prostor třídy ISO 4.

  Uč sa viac

 • KR AGILUS HO
  Nosnost: 6 až 10 kg, dosah: 900 až 1 100 mm

  Tento malý silák (stupeň krytí IP67) je navržen pro nejvyšší pracovní rychlosti. Díky svým různým instalačním polohám poskytuje hygienický robot s mazivem NSF H1, resp. potravinářským mazivem flexibilní podporu pro manipulaci a úkony typu Pick & Place v potravinářském průmyslu. Je k dispozici také v provedení „Waterproof“ nebo jako „Hygienic Machine“. Robot KR AGILUS CR je vhodný pro sterilní prostředí a splňuje požadavky na sterilní prostředí třídy ISO2.

  Uč sa viac

 • KR CYBERTECH HO
  Nosnost: 20 kg, dosah: 1810 mm 

  Největší hustota výkonu ve třídě nízké nosnosti: KR CYBERTECH HO se specializuje na manipulační aplikace, jako například třídění chleba a plnění přepravních boxů. Samostatné kabelové svazky a energetická přívodní vedení robota jsou vybaveny mazivy NSF H1. 

  Uč sa viac

 • KR CYBERTECH nano HO
  Nosnost: 10 kg, dosah: 1440 mm

  S nejmenším poloměrem rušení má manipulační robot KR CYBERTECH nano jedno z nejmenších centrálních zápěstí ve své třídě. V provedení „Hygienic Oil“ je tedy tento robot ideální pro manipulaci se suchými potravinami. Například precizně balí balíčky cukru do kartonů a na stůl přináší čerstvé rohlíky. S přesností opakovatelnosti 0,04 mm prokazuje své technické přednosti naplno i při vysokých rychlostech.

  Uč sa viac

 • KR IONTEC HO
  Nosnost: 50 kg, dosah: 2 100 až 2 500 mm

  Pracovní prostor v potravinářském průmyslu bývá často omezený. KR IONTEC HO přesvědčuje nejmenšími nároky na prostor ve své třídě užitečného zatížení. Coby multitalent představuje výhodnou investici do budoucnosti Vaší výroby: udržitelný, hospodárný, maximálně flexibilní – především díky svému dosahu až 2 500 mm. Díky digitálním režimům pohybu můžete výkon robota přizpůsobit různým procesům nebo speciálním dílčím krokům v potravinářském průmyslu. Při paletizaci je rovněž vynikající.

  Uč sa viac

 • KR QUANTEC HO
  Nosnost: 120 až 240 kg, dosah: 2 700 až 3 100 mm

  KR QUANTEC HO přesvědčuje širokou škálou variant. To zahrnuje jak velký dosah (až 3 100 mm), tak rozsah užitečného zatížení v rozmezí 120 až 240 kg. Robot je vhodný pro manipulaci s těžkými obaly nebo balicími jednotkami. Může také ulevit zaměstnancům v potravinářství od těžké fyzické práce, například při manipulaci s rolemi potravinářské fólie. Ve zkratce: KR QUANTEC HO nabízí největší možnou flexibilitu při použití i při plánování buněk a zařízení.

  Uč sa viac

 • KR QUANTEC PA HO
  Nosnost: 140 až 240 kg, dosah: 3200 mm

  Paletizační robot s mazivem, s certifikací NSF H1, splňuje všechny požadavky na automatizaci v dnešním potravinářském a nápojovém průmyslu: minimální nároky na prostor, krátké cykly a nízké provozní náklady – s velkým množstvím variant. Bez námahy stohuje pytle mouky, plechovky, pivní přepravky a lahve s vodou – a je také skutečným přínosem, pokud jde o paletizaci ovoce a zeleniny. KR QUANTEC PA pracuje s maximální přesností i v extrémních podmínkách: V provedení Arctic odolává provozní teplotě až -30 °C. 

  Uč sa viac

Hledáte hygienickou automatizační techniku?

Co nabízíme: Specialisté na robotiku pro každý vkus. Pro malé i velké pracovní plochy, pro širokou škálu požadavků v potravinářském průmyslu.

Případové studie

Roboty KUKA pro potravinářský průmysl: Informujte se o možnostech použití hned teď!