Vyberte si svoje miesto:

Štát

Laserové svařování

Od výroby automobilů až po letectví a kosmonautiku – oblasti použití laserového svařování jsou rozmanité. Tento proces nabízí rozhodující výhody díky své vysoké rychlosti svařování a nízkému přívodu tepla.


Laserové svařování: Co se za tím skrývá?

Laserové svařování je proces spojování pomocí zaostřeného laserového paprsku, který se vzhledem k jeho vysoké přesnosti používá v mnoha průmyslových odvětvích. Energii pro svařování při tom generuje vysoce výkonný laser. V robotických aplikacích je vysokoenergetický laserový paprsek obvykle veden do místa zpracování pomocí flexibilních optických vláken. Tam je výkon laseru zaostřen do malého ohniska pomocí optiky. Díky výsledné vysoké hustotě energie se obrobek roztaví a díly se svaří. 

Tento proces je vhodný pro materiály a díly, které mají být svařovány vysokou rychlostí s tenkým svarovým švem a nízkou tepelnou deformací. Laserové svařování se proto používá pro vysoce přesné aplikace v celé řadě průmyslových odvětví, jako je automobilový průmysl, letecký průmysl a lékařský průmysl.

KUKA nabízí širokou škálu laserových technologií

Laserové technologie používá společnost KUKA k laserovému svařování, laserovému řezání, laserovému pájení a laserovému navařování nejrůznějších materiálů.

Vše z jedné ruky od společnosti KUKA

Dokonale vybavené pro ekonomické laserové svařování

Kratší životní cykly produktů jsou v době Průmyslu 4.0 stále běžnější. Naše roboty a předkonfigurované buňky jsou ideální pro dynamické výrobní prostředí a lze je upgradovat nebo přestrojovat ve velmi krátké době.

Optimálně sladěné a individuálně přizpůsobené komponenty

S technologicky specifickým aplikačním softwarem KUKA.LaserTech nabízí KUKA řešení šité na míru pro robotické laserové aplikace. Kromě toho nabízíme komponenty speciálně přizpůsobené pro laserové aplikace, od robotů přes předkonfigurované svařovací buňky až po širokou škálu periferních zařízení robotů.

 • Laserové optiky

  Od laserové optiky, přes práškovou optiku, až po svařovací hlavu: Pro laserové svařování Vám nabízíme všechny nezbytné součásti.

  Uč sa viac
 • Portál pro řezání laserem

  Náš portál pro řezání laserem KUKA KR70 LP je díky své mimořádné dynamice zvláště vhodný pro řezání komplexních dílů laserem.
  Uč sa viac
 • Periferie robotů

  Zkompletujte Vaše výrobní řešení pomocí vhodných periferií robotů. Zde si vyberte z četných variant. 
  Uč sa viac
 • KUKA.LaserTech

  Tímto softwarem je možno snadno programovat a rychle nasadit aplikace pro laserové svařování a laserové řezání.

  Uč sa viac

Bodová přesnost a maximální rozmanitost

Ve prospěch inovativního procesu svařování laserovým paprskem ve srovnání s konvenčními svařovacími procesy hovoří následující výhody:

Výhody


Nízké jednotkové náklady

díky vysoké procesní rychlosti a redukovanému dodatečnému opracování

Vysoká spolehlivost

díky bezkontaktním a bezsilovým procesům a nástrojům nepodléhajícím opotřebení

Vynikající kvalita

díky nízkému přívodu tepla a přesnému řízení výkonu laseru 

Nové kombinace materiálů

měď-měď, měď-hliník

Vysoká pevnost

díky velkým hloubkám svařování

Široká škála aplikací

Všestranná použitelnost procesu ve výrobě

Svařování laserem: dva nejúčinnější a nejvýkonnější procesy

Při svařování laserem lze tvar a kvalitu svarového švu upravovat a tak volitelně přizpůsobit danému úkolu. Následující technické procesy při laserovém svařování jsou široce rozšířeny:

Které materiály lze spojovat laserovým svařováním?

Laserovým svařováním lze spojovat řadu různých materiálů. Často se svařuje ocel a hliník. Ale také sloučeniny mědi, měď-měď a také měď-hliník, které jsou často vyžadovány při výrobě baterií, lze svařovat pomocí nejnovějších zdrojů laserového paprsku a přizpůsobených vlnových délek, např. v zeleném nebo modrém spektru.

Pro ochranu svařovacího povrchu dílu před oxidací při laserovém svařování se během procesu přidává ochranný plyn argon nebo helium.

Přestrojte svou výrobu na proces laserového svařování

Společně najdeme ten správný koncept.

Bílá kniha: Svařování hliníku? Žádný problém.

Hliník je díky ideální kombinaci lehkosti a pevnosti důležitým prvkem v oblasti elektromobility. Při svařování a spojování klade hliník vysoké nároky na použité technologie. Se svým rozsáhlým procesním know-how a vhodnými výrobky Vás KUKA dokonale připraví na technologický přechod na elektromobilitu. Na příkladu bateriové skříně je zjevné, jak roboty umožňují výrobu hliníkových dílů na nejvyšší úrovni jakosti.

Přečtěte si, co je při svařování hliníku v elektromobilitě důležité.

Stáhnout Bílou knihu

Laserové navařování

Společnost KUKA poskytuje individuální řešení a jakýkoliv druh výrobní technologie pro laserové navařování