Vyberte si svoje miesto:

Štát

Automatizace lakování a povrchové úpravy

Automatizace procesů lakování nabízí mnoho výhod, od zvýšení nákladové účinnosti a zlepšení kvality až po větší flexibilitu. Odlište se od konkurence a zajistěte si trvalou ziskovost. 


Dokonalý nátěr s pomocí lakovacích robotů KUKA

Zaručená bezpečnost a účinnost při lakování

Lakovací roboty KUKA se vyznačují inteligencí, přesností a rychlostí a lze je použít pro širokou škálu dílů v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Roboty jsou optimalizovány pro proces lakování vodou ředitelnými barvami a pro práškové aplikace. Při postřiku hořlavými aerosoly, jako jsou plyny a mlha, často dochází k výbuchům, které mohou mít vážné dopady na výrobu. Naše lakovací roboty jsou založeny na nejnovější technologii, robotické systémy jsou proto chráněné proti výbuchu a vyhovují ustanovení ATEX podle 3G/3B. Uvnitř jsou nepřetržitě proplachovány vzduchem, aby se zabránilo akumulaci plynu. To zaručuje maximální bezpečnost v lakovně, protože nedochází k deflagraci nebo akumulaci toxických plynů z barev.

Lakovanie sa stáva veľmi ľahkým

Automatizačné riešenia lakovania pre General Industry: Spoločnosti Dürr a KUKA predstavujú spoločne vyvinutý robotický systém.

Oborově špičková kvalita lakování, zejména pro lakování malých obrobků a složitých geometrií

Pro optimální proces lakování nabízíme průmyslové roboty typu KR AGILUS, které bodují vysokou axiální rychlostí, extrémní manévrovatelností v malém prostoru a krátkými dobami cyklu. Pohyby robotického ramene jsou extrémně přesné a plynulé. I přes svou kompaktní konstrukci mají průmyslové roboty KR AGILUS EX s ochranou proti výbuchu užitečné zatížení 6 kg a 10 kg a jsou schopné nést širokou škálu různých lakovacích pistolí. Dosah robota až 1101,1 mm umožňuje širokou škálu aplikací v různých průmyslových odvětvích.

Automatizované lakování s vysokým leskem – výhody


Ochrana proti výbuchu a kompatibilita s ATEX

Lakovací roboty značky KUKA splňují ustanovení směrnice ATEX 2014/34 a jsou kompatibilní s 3G/3D, díky čemuž jsou ideální pro použití v zónách 2 a 22. Roboty odpovídají třídě ochrany Ex II a zajišťují tak bezpečnost ve vaší výrobě.

Menší spotřeba laku 

Automatizace lakovacích procesů může snížit spotřebu lakovacích produktů díky maximální přesnosti průmyslových robotů až o 30 %.

Rovnoměrná aplikace barvy, reprodukovatelné výsledky

Záruka přesných a plynulých pohybů stříkací pistole a konzistentní kvalita díky přesnosti opakování 0,03 mm.

Efektivní pohon

Vnitřní motory lze optimálně natlakovat závěrným vzduchem, čímž se zajišťuje vysoce odolná povrchová úprava a snižuje přívod barvy a vniknutí nečistot.

Zajištění provozu i přes nedostatek kvalifikovaných pracovníků

Zabezpečení výroby pomocí robotů, které přebírají namáhavé a monotónní úkoly.

Optimalizace doby cyklu pro sériové lakování

Lakovací roboty KUKA dosahují maximální přesnosti opakování v trvalém provozu a jsou optimalizovány pro vysoce manuální procesy, jako je sériové lakování.

Ochrana zdraví zaměstnanců

Zaměstnanci musí na roboty pouze dohlížet a již nejsou vystaveni toxickým plynům.

Flexibilita

Použití nejrůznějších lakovacích pistolí a příslušenství od vámi preferovaných výrobců.

Roboty pro optimální proces lakování: Technické údaje

KR AGILUS KR 6 R900 EX KR 10 R1100 EX
Nosnost 6 kg 10 kg
Dosah max. 901,5 mm max. 1101,5 mm
Konstrukční provedení Standardní Standardní
Prostředí S ochranou proti výbuchu S ochranou proti výbuchu
Montážní poloha Podlaha / strop / stěna / libovolné úhly Podlaha / strop / stěna / libovolné úhly
Druh ochrany IP 67 IP 65 / IP 67
Řídicí systém KR C5 micro/ KR C4 compact KR C5 micro/ KR C4 compact
Datový list PDF PDF
I v extrémních podmínkách pracují lakovací roboty řady KR AGILUS s ochranou proti výbuchu extrémně přesně. Flexibilita ohledně libovolné montážní poloze zajišťuje optimální přizpůsobení různým prostředím lakování.

Automatizované lakovny

Lakování karoserií a autodílů. 

Hledáte lakovacího robota?

Ať už nové, kompletně repasované nebo použité: Naši odborníci společně s vámi najdou a nakonfigurují optimální řešení přizpůsobené vašim potřebám.
Ihneď po vašej úspešnej registrácii budete mať prístup k mnohým funkciám platformy my.KUKA. Po overení vášho účtu získate aj informácie a výhody prispôsobené vašim potrebám. Tento proces zvyšuje bezpečnosť vášho individuálneho prihlásenia a môže trvať niekoľko dní.